Urolog Tychy – kiedy się do niego udać?

Tychy urolog

Urolog Tychy – z jakimi objawami zgłosić się do specjalisty?

Urolog Tychy, to lekarz zajmujący się leczeniem układu moczowo-płciowego u mężczyzn oraz układu moczowego u kobiet. Konieczność wizyty powinny więc rozważyć osoby borykające się z problemami związanymi z oddawaniem moczu czy bólem pęcherza. Jeśli chodzi o Tychy urolog przyjmuje swoich pacjentów w wielu lokalizacjach, w gabinetach prywatnych, a także w placówkach państwowych.

Wizytę u urologa należy zaplanować w sytuacji, gdy poczujemy dyskomfort podczas oddawania moczu. Może to być zarówno ból czy pieczenie, jak i objawy takie jak: częste parcie na pęcherz, spowolnienie strumienia moczu czy występująca w nim krew. Wśród niepokojących objawów znajdują się także ból w okolicy nerek i pęcherza, a także problemy związane z trzymaniem moczu. Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet. W przypadku panów wskazaniem do kontroli jest także wysypka lub obrzęk zewnętrznych narządów płciowych – jąder oraz prącia. Konieczna jest diagnostyka, a w dalszej kolejności konieczne może okazać się laserowe usuwanie prostaty lub innego rodzaju leczenie.

Jak przebiega wizyta u urologa?

Lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem, a następnie zajmuje się diagnostyką. W tym celu często wykorzystuje ultrasonograf. Jeśli interesuje Cię USG jamy brzusznej Tychy są miejscem, gdzie urolog może wykonać tego typu badanie w celu oceny pęcherza, nerek czy nadnerczy. Lekarz przeprowadzić może także USG prostaty – niezwykle ważne w diagnostyce jej przerostu. W razie potrzeby zleci badanie krwi, na przykład w celu oznaczenia markerów nowotworowych.

Profilaktyka w zdrowiu mężczyzn

Do urologa należy chodzić także profilaktycznie. Lekarz zajmuje się wczesną diagnostyką wspomnianych schorzeń. Właśnie dlatego na regularne, profilaktyczne wizyty powinni zgłaszać się panowie powyżej 45. roku życia. W przypadku mężczyzn, u których wystąpiły przypadki raka prostaty w rodzinie, należy kontrolować się już po 40. roku życia. Wielu panów obawia się stresu związanego z wizytą. W kwestii takiej jak urolog Tychy są miastem, gdzie działają doświadczeni specjaliści, u których wizyta przebiega w komfortowych warunkach. Warto mieć na uwadze, że regularne badania zwiększają szansę na wczesne wykrycie, a tym samym wyleczenie wielu chorób, w tym nowotworowych.

Do urologa należy zgłaszać się regularnie, a dodatkowo raz na rok warto wykonywać badania obrazowe. Jeśli chodzi o USG brzucha Tychy oferują nowoczesne ośrodki diagnostyczne. Badanie jest bezinwazyjne, a regularnie przeprowadzane może uratować zdrowie, a nawet życie.